– Grundad 1978 –

Kontakt

Racerhistoriska Klubben
Box 5189
121 18 Johanneshov

Styrelse:

Foto Befattning Namn Telefon Mobil E-post
SLC-Racing SeriesSjätte deltävlingen med 12 timmars finalen Ordförande Hans Hillebrink 0706-977974 hillebrink@hotmail.com
RHK´s Årsfest i Vadstena Kassör Anders Ek 0702-744062 kassor@rhkswe.org
LarsGöranHagman Sekreterare Lars Hagman 019-560701 0725-685114 sekreterare@rhkswe.org
LGWidenborg Ledamot L-G Widenborg 042-207433 tekniker_1@rhkswe.org
ConnyJohansson Ledamot Conny Johansson 0155-50791 0707-273763 ledamot_3@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Ledamot Patrik Åström 0705-286481 ledamot_1@rhkswe.org
StureDanielsson Ledamot Sture Danielsson 016-141441 0709-307759 ledamot_2@rhkswe.org
Eva-LisaAndersson Miljö &
Personligt skydd
Eva-Lisa Andersson 031-292896 0708-209079 miljo@rhkswe.org
ÅkeLundin Till styrelsens
förfogande…
Åke Lundin 0303-771768 0708-771768 suppleant_2@rhkswe.org

Klassrepresentanter:

RHK´s Årsfest i Vadstena A-D Magnus Neergaard 040-495600 magnus@neergaard@telia.com
ÅkeLundin GT/GTS Åke Lundin 0303-771768 0708-771768 suppleant_2@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena GT/GTS Johan Solman 0495-30667 0702-075340 info@johan.solman.com
RHK-Final + SPVM Midget Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Formel J Lars-Göran Sjöberg 0122-60330 0703-481031 larsgoran.sjoberg@finspong.com
Velodromloppet i Karlskoga Formel Vee Johan Lund 0171-445092 0705-443150 johan@mekauto.se
RHK-premiär i Anderstorp. Formel Vee Stefan Persson 042-152160 0706-920924 476persson@telia.com
RHK´s Årsfest i Vadstena Formel Ford Henry Andersson 0515-41120 0705-941151 jhteknik@telia.com
LenaLjungdahl Formel Ford Lena Ljungdahl 08-51011214 0706-844861 lena@aktivbilfinans.se
STCC-finalen Mantorp Park Formel Ford Andreas Tysk 0734-293982 TTMOTORSPORTSWEDEN@gmail.com
RHK´s årsfest i Karlsborg. Standard-65 Bengt Bengtzon 08-826858 0706-268504 bengt.bengtzon@expressen.se
1000cc
1000cc
LGWidenborg Sportvagn F-I L-G Widenborg 042-207433 tekniker_1@rhkswe.org
RHK Kinnekulle Sports 2000 Thomas Forslund 0703-775383 thomas.forslund@opel.com
Final i RHK med FIA Lurani Trophy. GT/GTS-81 Stefan Svensson 0470-693 39 0708-749198 stefan.ss@netatonce.net
RHK´s årsfest i Halmstad GT/GTS-81 Lars Weigl 0703-189045 lars@weigl.nu
StureDanielsson Standard-81 Sture Danielsson 016-141441 0709-307759 gunvor.glenning@swipnet.se
Tomas Otterberg Formel Slicks Tomas Otterberg 0723-687626 tomas.otterberg@telia.com

Övriga kontaktpersoner:

Bengt-AceGustavsson Press, Web,
Foto & Anmälan
Bengt-Åce Gustavsson 0703-409300 bengan@racefoto.se
RHK-Final + SPVM Redaktör
Rutflaggan
Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Medlemsskap Anders Ek 0702-744062 kassor@rhkswe.org
DavidHagman Forum & Poängtabeller David Hagman 0730-223522 david_hagman@msn.com
LGWidenborg Tekniker L-G Widenborg 042-207433 0704-672604 tekniker_1@rhkswe.org
ÅkeHansson Tekniker Åke Hansson 08-7158496 0702-141720 tekniker_2@rhkswe.org
Velodromloppet i Karlskoga Tekniker Per Knuthson 0500-452045 0701-729936 per.knuthson@swipnet.se
ConnyJohansson Tekniker Conny Johansson 0155-50791 0707-273763 tekniker_3@rhkswe.org
ÅkeHansson Revisorer Åke Hansson 08-7158496 0702-141720 revisor_2@rhkswe.org
RHK´s årsmöte i Jönköping Revisor Lars Ohlsson 0706-285013 lars.ohlsson@dalalaminat.se
Velodromloppet i Karlskoga (RHK). Revisor(Supp) Anders Jensen 033-121121 0708-166161 valberedning_2@rhkswe.org
PeterKumlin Försäkringar
Huvudansvarig
Peter Kumlin 019-448046 0705-146404 pk@nuinternet.com 
ÅkeLundin Försäkringar Åke Lundin 0303-771768 0708-771768 suppleant_2@rhkswe.org
Försäkringar Horst Brünning 0435-23097
Velodromloppet i Karlskoga Försäkringar Per Knuthson 0500-452045 0701-729936 per.knuthson@swipnet.se
MHRF Försäkringar MHRF-Försäkringen 08-320354
RHK´s Årsfest i Vadstena Valberedningen Lars Davidsson 0706-846030 larsdavidsson1952@gmail.com
RHK-Final + SPVM Valberedningen Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Valberedningen Björn Otterberg 0706-306333 bjorn.otterberg@telia.com
Bli medlem
Bli RHK-medlem redan idag genom att klicka här:

Klicka här!

Tävlingskalender

Här är tävlingarna som körs 2016:
13-15 Maj
Kinnekulle Historic Meeting

17-19 Juni
Karlskoga Velodromloppet Historic GP

1-3 juli
Knutstorp, Svenskt Sportvagnsmeeting

19-21 Augusti
Nostalgia Racingdays Mantorp

16-18 September
Falkenberg Classic

Slumpvald Bild:
4ff120817-003
Arkiverat