– Grundad 1978 –

Kontakt

Racerhistoriska Klubben
c/o Hans Hillebrink
Katsen 19
193 41  Sigtuna

Postgiro: 49377-5
Swish: 12345 51586
IBAN: SE23 9500 0099 6034 0049 3775
BIC/SWIFT: NDEASESS

Styrelse:

Foto Befattning Namn Telefon Mobil E-post
Ordförande Hans Hillebrink   0706-977974 hillebrink@hotmail.com
RHK´s Årsfest i Vadstena Kassör Anders Ek   0702-744062 kassor@rhkswe.org
LenaLjungdahl Sekreterare Jan Christians   0706-798990 sekreterare@rhkswe.org
Ledamot Lars Palmkvist 042-204867 0702-105849 miljo@rhkswe.org
Lars Weigl Ledamot Lars Weigl   0703-189045 lars@weigl.nu
Ledamot Anne-Lie Nilsson   0708-927146 eva.annelie.nilsson@gmail.com
Velodromloppet i Karlskoga Ledamot Michaela Månlycke   0708-551741 mikaela.manlycke@alvesta.se

Klassrepresentanter:

RHK´s Årsfest i Vadstena A-D Magnus Neergaard 040-495600   magnus.neergaard@telia.com
RHK-Final + SPVM GT-65 Elmon Larsson 0302-71336 0706-358517 elmon.lerum@telia.com
pgjohansson GT-65 PG Johansson 0501-18600 0706-926511 pg.healey@gmail.com
RHK-Final + SPVM Midget Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Formel Junior Lars-Göran Sjöberg 0122-60330 0703-481031 larsgoran.sjoberg@finspong.com
Velodromloppet i Karlskoga Formel Vee Johan Lund 0171-445092 0705-443150 johan@mekauto.se
   Formel Vee        
NicklasNilsson Formel Ford Nicklas Nilsson   0709-574415 nianilsson@gmail.com
   Standard-65        
Velodromloppet i Karlskoga 1000cc Jan Christians   0706-798990 jan.christians@plbyran.se
Velodromloppet i Karlskoga (RHK). 1000cc Anders Jensen   0708-166161 andersjensen96@hotmail.com 
LGWidenborg Sportvagn F-I L-G Widenborg 042-207433   lg.widenborg@gmail.com
RHK Kinnekulle Sports 2000 Sören Forsberg   0790-795247 allardcars@telia.com
Final i RHK med FIA Lurani Trophy. GT/GTS 66-81 Stefan Svensson 0470-693 39 0708-749198 stefan.ss@netatonce.net
GT/GTS 66-81 Lars Weigl   0703-189045 lars@weigl.nu
StureDanielsson Standard 66-71 Sture Danielsson 016-141441 0709-307759 gunvor.glenning@swipnet.se
Standard 72-90 Michael Sundin   0705-651556 michael.sundin@telia.com
Tomas Otterberg Formel Slicks Tomas Otterberg   0723-687626 tomas.otterberg@telia.com

Övriga kontaktpersoner:

Bengt-AceGustavsson Press, Web, Foto,
Anmälan, resultat &
Poängtabeller
Bengt-Åce Gustavsson
www.svenskracing.se
  0703-409300 bengan@racefoto.se
RHK-Final + SPVM Redaktör
Rutflaggan
Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Medlemskap & LoTS Anders Ek   0702-744062 kassor@rhkswe.org
LarsPalmkvist Miljö &
Personligt skydd
Lars Palmkvist 042-204867 0702-105849 miljo@rhkswe.org
RHK´s Årsfest i Vadstena Forum Patrik Åström   0705-286481 patrik@impulsracing.se
LGWidenborg Tekniker L-G Widenborg 042-207433 0704-672604 tekniker_1@rhkswe.org
ÅkeHansson Tekniker Åke Hansson 08-7158496 0702-141720 tekniker_2@rhkswe.org
RHK Tekniker Per Knuthson 0500-452045 0701-729936 per@knuthson.se
ConnyJohansson Tekniker Conny Johansson 0155-50791 0707-273763 tekniker_3@rhkswe.org
LarsPalmkvist Tekniker Lars Palmkvist 042-204867 0702-105849 miljo@rhkswe.org
PeterKumlin Försäkringar
Huvudansvarig
Peter Kumlin 019-448046 0705-146404 pk@nuinternet.com 
Velodromloppet i Karlskoga Försäkringar Per Knuthson 0500-452045 0701-729936 per@knuthson.se
MHRF Försäkringar MHRF-Försäkringen 08-320354    
ÅkeHansson Revisor Åke Hansson 08-7158496 0702-141720 revisor_2@rhkswe.org
RHK´s årsmöte i Jönköping Revisor Lars Ohlsson   0706-285013 lars.ohlsson@dalalaminat.se
Velodromloppet i Karlskoga (RHK). Revisor(Suppleant) Anders Jensen 033-121121 0708-166161 valberedning_2@rhkswe.org
ÅkeHansson Vandringspriskomittén Peter Kumlin 019-448046 0705-146404 pk@nuinternet.com 
RHK Vandringspriskomittén Elmon Larsson   0706-358517 elmon.lerum@telia.com
RHK Vandringspriskomittén Johan Lund 0171-445092 0705-443150 johan@mekauto.se
RHK Valberedningen Magnus Rugsveen   0768-907265 rugrace@hotmail.com
RHK-Final + SPVM Valberedningen Per Hågeman 040-911813 0707-212348 redaktor@rhkswe.org
RHK Valberedningen Elmon Larsson   0706-358517 elmon.lerum@telia.com
Bli medlem
Bli RHK-medlem redan idag genom att klicka här:

Klicka här!

Tävlingskalender

Här är tävlingarna som körs 2021:

22-23 Maj
Kinnekulle Historic Meeting

19-20 Juni
Velodromloppet Historic GP, Gelleråsen Arena

3-4 Juli
SSM, Ring Knutstorp

20-21 Augusti
Mantorp Classic Festival

18-19 September
Falkenberg Classic

Slumpvald Bild:
4sa060910-050
Arkiverat